🌅 Zajímavá místa v Senegalu

Kde jsou nejlepší místa v Senegalu? A co UNESCO? Stát Senegal ohraničuje sousedí s Gambii ze tří stran (z jedné strany je ohraničen Gambie mořem). Dalšími sousedy Senegalu je na severu země (podle řeky Senegal) Maritánie, na východě Mali a na jihu země Guinea.

Pro české turisty se zde nabízí hotel Hacienda či 4* Royal Decameron Baobab.

Historie a zajímavosti

Hlavní město Senegalu – Dakar, je nejzápadnějším městem afrického kontinentu. Vlajka Senegalu vznikla 20. září 1960, ihned po vyhlášení nezávislosti na Francii (1959). Senegal je rozdělen na deset oblastí. Rozloha 196.722 km² je asi 1,5x větší než Řecko.

Období dešťů je na území Senegalu od května do listopadu s větry jdoucími jihovýchodu. Období sucha je od prosince do dubna. Více informací o počasí v Senegalu. Terén Senegalu je obvykle nízký či lehce zvlnění na jihovýchodu. Jeho nejvyšší hora je vysoká 581 metrů (Fouta Djallon) je na jihovýchodním rohu země. Počet obyvatel je 9.7 milionu.

Břehy Senegalu jsou omývány Atlantickým oceánem. Na pobřeží jsou deštné pralesy a palmy.

Zájezdy k pobřeží u Dakaru

Zájezdy na tento jižní okraj Sahary si obvykle lze zakoupit lehce pod 50 tisíc korun, kdy je v ceně zahrnut týdenní program, strava a letecká doprava. Senegal je pestrá země s několika etnickými skupinami, naleznete zde i kořeny reggae

Již přes 4 roky není do Senegalu zavedena vízová povinnost pro všechny turisty, kteří cestují s cestoní kanceláří. Tyto vízové povinnosti byly v minulých letech velkým záporem pro všechny zájemce o tuto africkou zemi.

Pobytové zájezdy

Na zájezdy do Senegalu s odletem z České republiky se specializuje několik CK. Nejčastěji naleznete nabídky do dvou luxusních hotelů Royal Decameron BaobaLamantin Beach Hotel. K většímu přehledu a odhadu kolik peněz si s sebou na dovolenou do Senegalského ráje připravit jsme pro Vás připravili přehledné srovnání a tabulku cen na stránce o cenách.

TOP 10 míst

Zajímavá místa v Senegalu
KZ » Senegal » Zajímavá místa v Senegalu
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *