🌅 Jarní prázdniny Pardubice 2024

Tak, jako se rok dělí na čtyři roční období, můžeme s jistou formou nadsázky rozdělit i školní prázdniny. Nejoblíbenější a nejdelší se odehrávají samozřejmě v létě (hlavní prázdniny), naopak podzimní prázdniny bývají kvůli své krátkosti chabou cenou útěchy pro školou znavené děti.

Vánoční prázdniny jsou věnovány nejkrásnějším svátkům roku a jarní prázdniny zase obvykle zimním sportům.

Každoročně o týden vpřed

Rodiče dětí jistě vědí, že jarní prázdniny jsou jako jediné prázdniny s cyklickým termínem, což je způsobeno tím, že je Česká republika rozdělena na šest částí. Pro všechny tyto části je termín jarních prázdnin jiný a posouvá se vždy o rok dopředu.

Ten, kdo má letos prázdniny jako poslední je bude mít příští rok naopak první. Tento šestitýdenní turnus začíná ihned v únoru a končí v polovině března.

Jarní prázdniny 2024 v Pardubicích

Protože Pardubice patří do desítky největších měst ČR, bude jistě hodně rodičů zajímat, kdy bude mít jarní prázdniny v roce 2024 právě jejich dítko. Díky vyhlášce MSMT-6576/2024-1 je termín jarních prázdnin pro celé Pardubice určen od 4. do 10. března 2024, což znamená, že je budou mít zdejší školáci jako první v republice.

Společně s nimi je budou mít ve stejném období školáci v okresech Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město a Prostějov.

KZ » Prázdniny » Jarní prázdniny 2024 » Jarní prázdniny Pardubice 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *