🌅 Školní prázdniny 2024

Pokud se zeptáte několika náhodných školáků (ale zřejmě též učitelů) na to, co mají na škole nejraději, věřím, že vám hodně z nich odpoví, že prázdniny.

V průběhu školního roku si jich totiž mohou užívat rovnou několik. V tomto článku se dočtete o tom, které to jsou, přičemž budou chronologicky řazené tak, jak jdou v průběhu kalendářního roku 2019 po sobě.

Pololetní prázdniny

První prázdniny, na které se mohou děti školou povinné v novém roce těšit, jsou pololetní. Přestože se honosí názvem „pololetní“, trvají ve skutečnosti pouze jediný den a následují vždy po dni, ve kterém školáci dostanou pololetní vysvědčení. V roce 2020 tak pololetní prázdniny připadají na pátek 29. ledna.

Jarní prázdniny

Pro šestinu školáků a školaček začíná únor velice slibně, neboť hned po zmiňovaných pololetních prázdninách jim začínají prázdniny jarní. První část se tak může těšit na jarní prázdniny již od 2. do 8. února 2024, přičemž po tomto týdnu je vystřídá další šestina republiky. Poslední školáci si tak jarní prázdniny odbydou v týdnu od 9. do 15. března 2024.

Velikonoční prázdniny

Následující prázdniny jsou takříkajíc oslavou jara. Řeč je samozřejmě o velikonočních prázdninách, které se každoročně uskutečňují v jiném termínu. Ty v roce 2024 budou příjemné v tom, že se uskuteční v nejzazším možném termínu, takže je největší šance na příjemné a teplé počasí. Dle vyhlášky MŠMT je tak budou školáci mít od čtvrtka 16. do pátku 17. dubna 2024.

Hlavní prázdniny

Zaslouženou odměnou po náročném školním roce jsou nejdelší, tzv. hlavní prázdniny, které zaberou celý červenec a srpen. V roce 2024 tak pro všechny školáky a školačky začnou v sobotu 27. června a skončí v úterý 1. září. Do školních lavic tedy opět usednou v úterý 1. září.

Podzimní prázdniny

Neuběhnou ani celé dva měsíce a naše ratolesti si mohou užít dalších prázdnin, které tentokrát nesou přízvisko podzimní. Oproti hlavním prázdninám se však jedná o hodně slabý odvar, neboť tyto zaberou pouze dva dny.

V roce 2024 jde konkrétně o úterý 29. a středu 30. října. Díky státnímu svátku „Den vzniku samostatného československého státu“, který připadá na středu 28. října, však bez školy zůstanou reálně 5 dnů, včetně víkendu.

Vánoční prázdniny

Poslední prázdniny v běžném kalendářním roce jsou samozřejmě ty vánoční. V roce 2024 se všichni žáci mohou těšit na nejdelší možné vánoce, neboť odstartují již ve středu  23. prosince a skončí v neděli  3. ledna. Dohromady je tak čeká neuvěřitelných mnoho dnů bez školy!

KZ » Prázdniny » Školní prázdniny 2024
Článek sepsal a naposledy aktualizoval dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *